Renkli Kalpler

Dünyamız sürekli ve hızlı bir şekilde değişmekte ve gelişmektedir.

Anne ve baba olarak, sağlıklı kişilik gelişiminin yanında tüm değişikliklere kolayca uyun sağlayabilen, problemlere odaklanıp kısa sürede yaratıcı fikirler üreterek alternatif çözümler bulabilen, hayatını kendisi ve diğerleri için kolaylaştırabilen bilgi ve beceriye sahip, kendine özgü, özgüveni tam, kararlı ve aktif bir çocuğa sahip olmak her anne ve babanın arzusudur.

Kişilik gelişiminin temellerinin atıldığı ve akademik becerilerinin geliştirildiği ve özellikle de beyin gelişiminin büyük kısmının gerçekleştiği 0-6 yaş okul öncesi dönemde çocuklarımız için vereceğimiz her karar ve yapacağımız her eğitsel tercihlerimiz oldukça önem kazanmaktadır.

Bu sebepten dolayı, 3-6 yaş çocuklarımızın kendine özgü gelişimlerini ve bu gelişmelere uygun eğitimlerini temel alan bilimsel anlayış ve sorumluluğu ile; Siz sevgili anne ve babalarımızın en değerli varlıkları çacuklarına yönelik, gelecekle ilgili temellerin atılması söz konusuyken, en iyiyi ve en doğruyu bulmaları, en önemlisi kaygılarından kurtulabilmeleri amacı ile ÖZEL RENKLİ KALPLER ANAOKULU kurulmuştur.

MİSYONUMUZ

Çocuklarımızın akademik ve kişilik gelişimlerine duyarlı olarak düzenlenmiş eğitim programlarını her zaman güncel tutarak pekiştirmek ve gelişen eğitim programını güvenilir, sağlıklı ve donanımlı hale getirerek aile ile pozitif ve katılımcı ilişkiler kurarak daha sağlıklı eğitim için işbirliği yapmak çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır.

Sadece çocuklarımıza değil tüm bireylerimize günümüz toplumunda her açıdan örnek bir kuruluş olabilmeyi hedef almaktır.

VİZYONUMUZ

Ebeveynlerin çocuğunu teslim edeceği okul öncesi kurumuyla ilgili en önemli isteği ve sorumluluğu, çocuğu için seçeceği bu kurumun nitelikleridir. Okulumuz olması gerektiği gibi iç ve dış mekanı çocukların zevklerine göre dizayn edilmiş, aydınlık, havadardır. Bahçemiz, oyun alanlarımız, sınıflarımız, lavabo, mutfak ve yemekhanemiz sağlık ve hijyen koşullarına uygun titizlikte ve niteliktedir.,

Kadromuz; yönetici, idareci, rehber öğretmen, öğretmen, branş öğretmenleri, mutfak ve yardımcı personelleriyle yeterli ve yetişmiş, insan ilişkileri kuvvetli, işini seven, çocukların ilgi ve yeteneklerini gözeterek ilerlemeyi, mutlu birer birey yetiştirmeyi hedef alan personelden oluşmaktadır.

EĞİTİM FELSEFEMİZ - DEĞERLERİMİZ

EĞİTİM FELSEFEMİZ;

Çocuklarımızın kaliteyi ön planda tutarak, zihin, beden, duygu ve sosyal gelişimlerini sistemli bir ortamda yaşayarak daha iyi öğrenebilen, aktif düşünebilen, özgüveni gelişmiş mutlu bireyler yetiştirebilmektir.

DEĞERLERİMİZ; * Ahlak

  • Ahlak
  • Sevgi
  • Saygı
  • Özgüven
  • Sabır
  • Hoşgörü
  • Adalet
  • Yardım

okul öncesi anaokulu eğitim kreş çocuk gelişimi